W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie domkami holenderskimi. Polacy coraz częściej dostrzegają zalety tego typu budynków. Wykorzystują je nie tylko podczas letniego wyjazdu, ale także zimą. Mobilne zabudowy stanowią w tej chwili alternatywę dla tradycyjnych mieszkań. Zastanawiasz się, jak wygląda wyposażenie sezonowych domków i czym różni się od całorocznych? W tym tekście odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Nie wiesz, jak wygląda wyposażenie domku holenderskiego? Rozwiewamy Twoje wątpliwości

Dokładny stopień i rodzaj umeblowania w głównej mierze zależy od klasy i finalnej ceny domku. Do absolutnych podstaw wyposażenia każdego mobilnego mieszkania należą wygodne łóżka, stoły jadalne oraz siedzenia w postaci puf lub krzeseł. Ich ilość uzależniona jest od dedykowanej kubatury domku. Największe z dostępnych w ofercie naszej firmy posiadają trzy sypialnie i są w stanie pomieścić maksymalnie osiem osób. Na stanie znajdziemy także kompleksowo wyposażone kuchnie oraz łazienki z toaletami. Po nieco droższych domkach holenderskich, o zdecydowanie wyższym standardzie, można oczekiwać nowocześniejszych mebli oraz praktycznych dodatków, takich jak pralka, zmywarka lub piekarnik z grillem. Każde mobilne mieszkanie zaaranżowane jest w taki sposób, aby całe rodziny miło spędzały w nim wolny czas w komfortowych warunkach. Nasi specjaliści służą także pomocną dłonią w podłączeniu instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej.

Bazowe wyposażenie, obok metrażu i klasy wykonania, bezpośrednio wpływa na wartość domków holenderskich. Najbardziej podstawowe mobilne mieszkania z jedną sypialnią można nabyć za nieco ponad 10 tysięcy zł. To bardzo atrakcyjna cena, która sprawia, że takie domki są alternatywą nie tylko dla przyczep kempingowych, ale także dla tradycyjnych murowanych mieszkań.

Domek holenderski to świetne rozwiązanie latem. Czy sprawdzi się także zimą?

W zróżnicowanym asortymencie naszej firmy Holiday Sport znajdziesz także domek holenderski całoroczny ocieplony. Oferowanie tego typu mobilnych mieszkań wyróżnia nas na tle konkurencji. Przenośne budynki kojarzone do tej pory były jedynie z wakacyjnymi alternatywami dla tradycyjnych przyczep kempingowych i drogich kamperów. U nas możesz stać się właścicielem domku holenderskiego, w którym komfortowo spędzisz wolny czas nawet zimą. Całoroczne mobilne mieszkania na swoim stanie posiadają piec gazowy – to jedyna różnica względem sezonowych budynków gotowych do przetransportowania. W większości przypadków system grzewczy umieszczany jest w salonie, gdzie stanowi imitację prawdziwego pieca opalanego drewnem. Nowoczesne domki posiadają także urządzenie do ręcznego kontrolowania temperatury wewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasi Klienci są w stanie samodzielnie zadbać o ciepło w mobilnym domku.