Domki holenderskie, przez niektórych zwane też angielskimi, jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z weekendowym wypadem na działkę. Teraz ich zastosowanie znacznie się rozszerzyło. Mogą nam służyć nie tylko podczas ciepłych, wakacyjnych dni, ale również wtedy, gdy za oknem wiatr czy mróz. Dlatego oprócz ustawiania domków holenderskich na działkach, kempingach i w ośrodkach wypoczynkowych często stosuje się je jako alternatywę mieszkalną. To doskonałe rozwiązanie tymczasowe, na przykład na czas budowy domu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby w takim domku holenderskim… zamieszkać na stałe. Jesteś ciekaw, czym właściwie one są? Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerną bazę wiedzy o domkach holenderskich.

Możesz być pewny wytrzymałości i odporności konstrukcji

Każdy domek holenderski jako podstawę posiada solidną, sztywną, stalową ramę, na której osadzona jest cała architektura obiektu. Dzięki niej budynek, mimo braku stałego przytwierdzenia do betonowych fundamentów, jest stabilny i bezpieczny dla jego mieszkańców. Szkielet budowli jest wykonany z metalowych albo drewnianych profili, do jakich mocuje się zewnętrzne i wewnętrzne pokrycia ścian. Oczywiście w zależności od modelu domku wykończenie może wyglądać nieco inaczej, natomiast najczęściej ściany zewnętrzne to po prostu blacha trapezowa. Niektórzy producenci stosują też panele z tworzywa sztucznego albo drewna. A jeżeli chciałbyś mieć domek holenderski ocieplony , idealny na jesień i zimę, w Holiday Sport dobierzemy coś dla Ciebie. W naszej ofercie znajdują się bowiem modele z warstwą termoizolacji i ogrzewaniem, co sprawia, że domek staje się komfortową przystanią nawet w chłodne dni.

Domek holenderski da się przewieźć w dowolne miejsce

Na uwagę zasługuje też mobilność domków holenderskich. I chociaż nie można ich, tak jak przyczepy kempingowej, zamocować do samochodu i jeździć po świecie, nie musisz też przywiązywać się do jednego miejsca zamieszkania. Taki domek da się przewieźć za pomocą specjalnej lawety i ciężarówki – proces ten dodatkowo ułatwia podwozie, a także konstrukcja pozwalająca na łatwe przetaczanie. Dzięki temu możesz go postawić nawet na działce dzierżawionej na jakiś czas, a potem przenieść się zupełnie gdzie indziej. To doskonałe rozwiązanie chociażby na wakacyjne wypady.

Metraż jest o wiele większy, niż w przyczepie kempingowej

Ostatnim punktem, o którym chcieliśmy wspomnieć przy okazji charakterystyki domku holenderskiego, jest jego przestronność. W odróżnieniu od popularnych przyczep kempingowych, w których nieraz trudno obrócić się wokół własnej osi, budynki te bardziej przypominają normalne, pełnometrażowe mieszkania. Wielkość dostępnych w Holiday Sport domków waha się od 22,5 do nawet 56 metrów kwadratowych dla Ciebie i Twojej rodziny. Zyskujesz zatem wolnostojący dom o powierzchni mieszkania w bloku, bez uciążliwych sąsiadów, a także wygodną łazienkę oraz funkcjonalną kuchnię – i do tego ponad połowę taniej.